Mitai apie vaikų peršalimus

Su vaikų peršalimu yra susidūrusi tikrai kiekviena mama. Pirmiausia tokiu atveju, žinoma, kreipiamės į gydytojus, kurie nustato priežastis ir skiria tinkamą gydymą, tačiau neretai savo bėdelėmis pasidaliname ir su draugėmis ar artimaisiais, kurie, kaip taisyklė, visuomet viską žino ir yra pasirengę pasidalinti patarimais. Deja, tie patarimai ne visuomet būna teisingi ar bent jau ne visai tinkantys konkrečiai tavo atvejui. Taigi šį kartą norėtume aptarti kelis su vaikų peršalimu susijusius mitus.

Peršalimą ir gripą reikia gydyti antibiotikais

Daugumą peršalimo ligų (tame tarpe ir gripą) sukelia virusai. Virusų gydymas antibiotikais yra beprasmis, nes antibiotikai kovoja ne su virusais, o su bakterijomis. Taigi prieš imantis gydymo pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas buvo ligos sukėlėjas. Jei tai virusai – padėti gali antivirusiniai preparatai, jei bakterijos – tuomet gydytojas išrašys antibiotikų.

Jei pradeda kilti temperatūra – ją reikia nedelsiant “numušti”

Medikai pataria temperatūrą “numušinėti” tik tuomet, kai ji pakyla virš 38 ar net 38,5 laipsnių. Pakilusi temperatūra leidžia suprasti, kad organizmas savarankiškai kovoja su liga: esant aukštesnei temperatūrai virusai nusilpsta, o  imuninės ląstelės aktyviau juos atakuoja. Jei vaikas serga nesunkia ūmine kvėpavimo takų liga, tuomet 38 laipsnių temperatūra gali laikytis 2-3 dienas. Jei temperatūra pakyla virš 38.5 laipsnių arba seniau, esant aukštai temperatūrai, vaikui prasidėdavo priepuoliai – reikėtų nedelsiant duoti vaistų, mažinančių karščiavimą, o kūną patariama sudrėkinti kambario temperatūros vandeniu.

Kuo daugiau vitaminų – tuo mažesnė tikimybė susirgti

2 psl. »

Komentarai (5)

To Raminta 2015-02-28 19:28
O kaip vartojamas tas oscillococcinum profilaktiškai?
Sigita 2015-02-28 19:18
Pritariu Ramintai. Tie oscillococcinum žirniukai - geras dalykas. Kai tik pamatau, kad mažoji kažkokia neaiški pasidarė - akys blizga, "liūlys" pradeda varvėti, kosuliukas atsiranda,iškarto duodu po dozę kas pora valandų, ir taip kokius 4-5 kartus. Jei dar ir kitą dieną jaučiasi kažkas - dar po dozę ryte ir vakare. Gelbėjamės taip jau antra žiema.
Raminta 2014-11-30 22:38
Slogai - taip, pats geriausias dalykas jūros vandenukas. Svogūno net sau nedrįstu lašinti. Sirgimai mums visada tampa nevalgadieniais, ir sunku ką nors įsiūlyti, džiaugiuosi tik tuom, kad bent jau geria noriai. Dažniausiai prie virusinių infekcijų homeopatinius vaisus naudojam, Oscillococcinum, galvoju reikės bandyti ir profilaktiškai duoti, šiemet pradėjom darželį. Skaičiau forumuose, kad mamoms visai neblogi rezultatai taip vartojant, galvoju ir mums reikės bandyti, gal labiau ligų išvengsim.
Ilona 2012-04-18 13:59
Su tuo mažiau valgyti ir daugiau gerti - gal kiek perlenkta lazda. Kiekviena mama turbūt žino, kad mažieji ligoniukai tampa nevalgūs
Angelina 2012-04-18 09:42
su ta sloga tai vienos bėdos... Mano sūnus jau ne mažytis, visas paauglys. Ir prasidėjo sinusitas.

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai