Apie madingiems daikčiukams vergaujančius vaikus

Kas nutinka, jeigu vaiko tėtis atsisakė nupirkti naują iPhone, o mama nemato prasmės dovanoti iPad? Tragedija! Juk visi draugai tokius turi! Ką daryti, kaip elgtis, jeigu dėl to nuolat kyla konfliktų?

Tikriausiai visi vaikai nori, kad bendraamžiai juos priimtų, vertintų. Jie nori būti populiarūs, madingi, užimti lyderio pozicijas. Tiesa, pasireikšti tai gali skirtingai, o ir intensyvumas nebūna vienodas. Daug kas priklauso nuo tavo, kaip mamos, pozicijos, šeimos vertybių sistemos, vaiko charakterio, to, kiek mažylis savimi pasitiki, kaip tu jį supranti. Juk kartais užtenka pažvelgti jam į akis ir iš karto tampa aišku, kad jam reikia būtent šito, o ne kito, daikto (net jeigu sūnus ar dukra nedrįsta to pasakyti), o su kitu skubėti dar nereikia. Kad galėtum kontroliuoti kaprizus, reikia mokėti bendrauti su savo atžala, klausytis ir girdėti, būti atvirai ir sąžiningai, parodyti, jog esi pasirengusi kompromisui (tai nereiškia, kad turi visur ir visada nusileisti – nuolaidas turi daryti abi pusės).

„Aš noriu!“

Tu jau turi iPad, iPhone, profesionalams skirtą fotoaparatą, nors nesi didelė fotogarafijos mėgėja, naujausio modelio televizorių, šaldytuvą, jau penktą kartą keiti automobilį ir jautiesi pati „pačiausia“? Tada suprantama, kodėl tavo atžala taip nori visų prekyboje pasirodžiusių naujienų.

Noras (pats savaime) nėra blogas. Klausimas tik toks: ar visai tai gali jus padaryti laimingus? O kas, jeigu vaikas taip bando užmaskuoti savo nevisavertiškumo kompleksą, dvasinį diskomfortą, ieško įrodymų, kad tu jį iš tiesų myli? Gražūs dalykėliai vidinės tuštumos neužpildo, tačiau negalime paneigti, kad jie būna reikalingi.

Jeigu apsipirkimas tau yra vienintelis būdas atsipalaiduoti, o brangios dovanos vyrui – galimybė įrodyti savo nepriklausomybę ir finansinę gerovę, kažkas ne taip. Reikėtų ieškoti kitų būdų išreikšti save. Atkurti dvasinę pusiausvyrą padės knygos, muzika, kinas, teatras, kūryba, dvasinė praktika ir darbas su savo kūnu. Savo reikšmę gali įrodyti nesavanaudiškais veiksmais, pavyzdžiui, labdara. Jeigu tai sugebėsi tu, ir vaikui bus lengviau suprasti, kad net ir gražūs daiktai neturi tapti gyvenimo centru. Nemoki? Išmokti niekada ne vėlu!

2 psl. »

Komentarai

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai