Ar vaikas tikrai hiperaktyvus?

Gydytojams, psichologams ir pedagogams daugelis mamyčių skundžiasi tuo, kad jų aukselis skiriasi nuo kitų vaikų – yra per daug aktyvus, niekaip nenurimsta, kelia begales problemų. Tuo tarpu laimingi tėveliai tuo paprastai netgi didžiuojasi – tarytum kalbėtų ne apie savo atžalą, o apie naujausio modelio reaktyvinį lėktuvą. Jeigu jie suvoktų, kad patys nustatė savo vaikui diagnozę, gal žodelį „hiper“ vartotų atsargiau ir savo mažylį vadintų tiesiog aktyviu. Jeigu vaikas yra nenuorama, tarytum gyvsidabris, dar nereiškia, kad jis turi elgesio sutrikimų.

Beje, apie tai užsiminėme ne be reikalo. Pakalbėkime apie ypatingą neurologinį sutrikimą – hiperaktyvumo ir dėmesio stokos sindromą. Ši diagnozė vis dažniau įrašoma į mažųjų medicininę kortelę, todėl būtina išsiaiškinti, kas per vienas yra tas „hiper“.

Iš pradžių labai svarbu pažymėti vieną dalyką. Yra išskiriamos trys panašiai besielgiančių vaikų kategorijos: hiperaktyvūs vaikai, nerimastingi vaikai ir „tiesiog“ aktyvūs mažyliai. Kuo jie skiriasi?

Į antrąją grupę patenka tie vaikučiai, kurie dėl kokių nors priežasčių nepasitiki savimi ir juos supančiu pasauliu. Jie labai bijo suklysti ir nuolat abejoja savo veiksmų teisingumu. Vieni iš jų yra tylūs kaip pelytės, o kiti – atvirkščiai: nenustygsta vietoje ir kelia daug triukšmo.

Trečiajai kategorijai priskiriami stiprią nervų sistemą turintys vaikai, pasižymintys gera nuotaika, nuotykių ir aktyvios veiklos troškimu. Jie negali ilgai nusėdėti, pasaulis jiems atrodo labai įdomus, todėl norisi kuo daugiau išmėginti.

Kuo hiperaktyvus vaikas skiriasi nuo „tiesiog“ aktyvaus? Ir vienas, ir kitas žaidimo metu elgiasi vienodai: čiumpa visus žaisliukus iš eilės, zuja po kambarį, tarška nesusičiaupdami ir mielai pasveikina tave pieštukų fejerverku.

2 psl. »

Komentarai (6)

Kristina 2014-05-29 23:03
Nieko panasaus.kaip tik uzsienyje tokiems vaikams jokiu med.preparatu nieks neduoda.i mokyklas jie eina kaip ir visi vaikai.toks vaikas turi specializuota mokytoja kuri ji priziuri visus mokslo metus.tik kas juokingiausia jiems per pertraukas toki salma uzdeda.kad nesusizeistu
Daiva 2011-12-02 20:39
Labai reikėtų patarimų, kaip auginti hiperaktyvų vaiką. Mano sesės dukra tokia ir bėdoms galo nėra. O blogiausia, kad mūsų pedagogai nėra apmokyti kaip su tokiais vaikais bendrauti, todėl iš mokyklos mergaitė grįžta su ašaromis akyse
Stėja 2011-12-02 20:36
Na, aš tai turiu garbę pažinoti vieną tikrai hiperaktyvų. Kol jo nebuvau akyse mačiusi, maniua kad maniškis hiperinis, bet pasirodo, jis tik ramus katinėlis
Gilė 2011-12-02 17:28
Ir man pasirodė įdomus. Niekada nepagalvojau, kad yra toks vaikų skirstymas ir atpažinimo būdai
Stėja 2011-12-02 17:16
Įdomus metodas su tuo piešimu. Reikės su savo aktyvuoliu išmėginti
Eleonora 2011-12-02 17:11
Vaistai - kraštutinė priemonė. Užsienyje hiperaktyvius vaikus labai dažnai tiesiog paverčia "zombiais": primaitina aktyvumą slopinančiom tabletėm ir piliulėm... Žiauru, kai gerai pagalvoji.

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai